Cestovní postýlky

Vemte s sebou na výlet i postýlku, vaše dítě se v ní bude cítit lépe

Spánek je pro Vaše dítě, stejně tak jako pro každého jiného člověka, velmi důležitou činností.
Kvalitu spánku ovlivňuje:

  • nejen místo, kde spíme,
  • ale také délka spánku,
  • četnost spánku
  • a samozřejmě také postel, na které spíme.

Pro dítě je správný spánek ještě mnohem důležitější než pro dospělé osoby. Je známo, že děti spí mnohem častěji a mnohem déle než dospělí. S věkem dítěte délka a četnost spánku postupně klesá. Zatímco novorozenec a kojenec spí převážnou část dne, batole a dítě předškolního věku již spí mnohem kratší dobu v průběhu dne. Pokud dítě často cestuje nebo mění svůj pobyt během dne je vhodné pořídit mu cestovní postýlku.

Cestovní postýlka je velmi užitečným doplňkem každého dítěte, které se nezdržuje neustále na stejném místě. Cestovní postýlka je lehká, skladná, lehce přenosná a v neposlední řadě také velmi bezpečná. Cestovní postýlky jsou s oblibou využívány pro spánek nebo pobyt dětí na chalupě, chatě, návštěvě, dovolené apod.

K dispozici je obrovské množství nejrůznějších modelů cestovních postýlek. Jednotlivé modely se liší svým tvarem, konstrukcí, velikostí, materiálem ze kterého jsou vyrobeny, barvou a samozřejmě také množstvím doplňků a pořizovací cenou. Cestovní postýlka může obsahovat ohrádku, ochrannou síťku, dále potom klidně i přebalovací box, a různé doplňky, které mohou sloužit k bezpečnému zabavení Vašeho dítěte v době, kdy je vzhůru a je stále v postýlce.

Cestovní postýlka může také nahradit klasickou dětskou ohrádku.

Většinu cestovních postýlek je možné rychle složit a přenést, případně uskladnit. K cestovním postýlkám jsou obvykle dodávány speciální tašky, které umožňují jednodušší transport postýlky. Cestovní postýlky mohou být klasicky na 4 nožičkách, tak například na kolečkách nebo se zvýšeným patrem. Mnohé moderní cestovní postýlky nabízí takové vymoženosti jako jsou možné vibrační pohyby postýlky, zvukové signály, které je možno v postýlce přehrávat apod. Materiálem, ze kterého bývají cestovní postýlky vyrobeny, je obvykle speciální látka nebo tkanina. Některé části potom mohou být plastové, kovové nebo dřevěné. Cestovní postýlky je možno zakoupit za pořizovací cenu v řádech tisíců korun, nepředstavují tedy žádné vysoké finanční výdaje. Pro Vaši představu doporučujeme nabídku cestovních postýlek před samotnou koupí pořádně prohlédnout a srovnat, teprve potom provést samotný nákup.

Design downloaded from free website templates.